Velkommen til Linå A/S og vores cookie information

Vi bruger cookies for at få websiden til at fungere og for at huske dine foretrukne indstillinger. Cookies giver os også mulighed for at lave statistikker og analyserer besøg på vores side, så vi sikrer, at siden hele tiden forbedres, og at vores markedsføring bliver relevant for dig.  Læs mere
 

Meny Menu
DanskDansk
Med moms
Uden moms
Søg Søg
IndkøbskurvKurv
Indkøbskurv
0,00 DKK
Total
0,00 DKK
Produkter
TjekFaglig kundeserviceTlf. 86 80 26 66
TjekFysisk butiki Silkeborg
TjekE-mærket webshopfor skoler & private
TjekGratis afhentningi Silkeborg
TjekBetal med EANunder bestilling

Medarbejdere 

Jan Solnæs Jan Solnæs
Indkøb og kundeekspedition
Jan har intet mindre end 25 års brancheerfaring, og har du brug for faglig vejledning særligt inden for maskiner, værktøj og naturfag, er du i gode hænder her.
Jan er desuden kontaktperson for vores forhandlere
Mail: jan@linaa.dk 
 
Keld Lisby
Indkøb og kundeekspedition
Keld har arbejdet hos Linå i mere end 20 år og har selvsagt indgående produktkendskab. Keld er også en af Danmarks bedste knivbyggere og din kompetente faglige vejleder inden for bl.a. knivbygning, trædrejning, læder og håndværk.
Mail: keld@linaa.dk
 
Vibeke Moesgaard Christensen
Salg og kundeservice
Vibeke er del af vores stærke kundeserviceteam og ofte den første stemme, du møder i telefonen. Har du spørgsmål til din ordre, så hjælper Vibeke dig på vej. Du kan også finde svar i vores FAQ - ofte stillede spørgsmål. Vibeke er klar til at guide dig på vej på vores telefon og mail.  
Mail: vibeke@linaa.dk 
Gitte Nordskov Balling
Ansvarlig for marketing og Ecommerce  
Gitte står for den strategiske marketingindsats, budget og kampagneudvikling. 
Partnerskabsaftaler, Email-marketing og SoMe arbejde bliver igangsat fra hendes skrivebord.
Mail: gitte@linaa.dk 
 
Winnie Bartholomæussen
Ecommerce specialist
Winnie står for den løbende udvikling af vores webshops, så du som bruger nemt og sikkert kan finde rundt på siderne.
Har det sorte bælte i SEO og Google Analytics.
Mail: winnie@linaa.dk
 
Isabel Ryborg
Grafisk marketingassistent
Hjælper til i de fleste opgaver, der lander i marketingafdelingen. Grafisk arbejde, mindre videoproduktioner og content til sociale medier er nogle af de primære opgaver.
Mail: isabel@linaa.dk 
Johnny Nielsen 
Lager- og logistikansvarlig
Johnny tager sig af pakkemodtagelse, så nye varer hurtigt kommer på webshoppen. Han har det kølige overblik over forsendelser og sørger for, at din pakke kommer hurtigt afsted.
Mail: johnny@linaa.dk
 
 
Karsten Pedersen
Ekspedition på trævarelageret og varemodtagelse
Karsten sørger for, at træordrerne bliver pakket ordentligt og hurtigt sendes afsted.
Mail: karsten@linaa.dk
 
Kosovka Grabovac
Pakkeninja
Har det sorte bælte i effektivitet og pakning af ordrer. Kender hver en afkrog af vores produktreoler og sørger for, at din ordre kommer hurtigt videre i systemet. 
Heidi Spendrup Frederiksen
Økonomi- og administrationsansvarlig
Heidi har det skarpe administrative og økonomiske overblik og tager sig desuden af fakturaer, kreditnotaer og indbetalinger.
Mail: heidi@linaa.dk

Spørgsmål til bogholderiet sendes direkte til faktura@linaa.dk.
 
 
Lise Dorthe Mikkelsen
Firmaets blæksprutte, der giver en hånd med, hvor der er behov.
Rikke Lykke Hedegaard
Butiksmedhjælper
Står for vareopfyldning i butikken og giver en hånd med, hvor der er behov.
Martin Licht Byg
Direktør / medejer
Martin har det overordnede ansvar for virksomhedens drift, økonomi og personale. Han besøger også skoler, der mangler hjælp til indretning af sløjdlokaler. 
Mail: martin@linaa.dk